Μ' αυτή την μπάλα παίζουμε όλοι! / Μπριγκίττε Βένιγκερ ; εικονογράφηση Εύα Θάρλετ ; απόδοση Φίλιππος Μανδηλαράς.
Τύπος υλικού:![Κείμενο](/opac-tmpl/lib/famfamfam/BK.png)
- 9789601642253
- A ball for all Ελληνικά
- 23 833
Τύπος τεκμηρίου | Τρέχουσα βιβλιοθήκη | Συλλογή | Ταξιθετικός αριθμός | Αριθμός αντιτύπου | Κατάσταση | Σημειώσεις | Ημερομηνία λήξης | Barcode | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
Δημοτικό Σχολείο Λακατάμειας Γ΄ - Αγίου Γεωργίου | MAIN | 833 WEN (Περιήγηση στο ράφι(Άνοιγμα παρακάτω)) | 1 | Διαθέσιμο | έκδ. 2013 | NID00000719 | ||
![]() |
Δημοτικό Σχολείο Πεύκιος Γεωργιάδης (Ενιαίο Ολοήμερο) | 833 ΒΕΝ (Περιήγηση στο ράφι(Άνοιγμα παρακάτω)) | 1 | Διαθέσιμο | 1η έκδ. 2011 | DSP00001128 |
Υπάρχουν ποικίλες ανατυπώσεις που δίνονται ως νέες εκδόσεις.
Ο Μαξ ο ποντικός έπαιζε στο λιβάδι με τους φίλους του, όταν ξαφνικά ο Ρίκο το ρακούν τους κλέβει την μπάλα και φεύγει! Κανείς από τους πέντε φίλους δεν ξέρει τι να κάνει. Να πάνε, μήπως, στη φωλιά του ρακούν και να του ζητήσουν την μπάλα ή να ζητήσουν τη βοήθεια ενός πιο δυνατού ζώου;
Ευτυχώς, παρεμβαίνει η μαμά του Ρίκο και τον υποχρεώνει να επιστρέψει την μπάλα.
Οι φίλοι είναι έτοιμοι να πάνε στο λιβάδι να συνεχίσουν το παιχνίδι τους, όταν ο Μαξ κάνει κάτι που κανείς δεν το περιμένει. Είναι άραγε τόσο κακός ο Ρίκο ή μήπως...; Αποφασίζει, λοιπόν, να τον δοκιμάσει...
Στην τελευταία αυτή δουλειά του δίδυμου Βένιγκερ-Θάρλετ θα συναντήσουμε τον αγαπημένο μας Μαξ τον ποντικό και τους μοναδικούς του φίλους σε μια ιστορία που μας μιλάει για την καλοσύνη και για το πώς αυτή μπορεί να αλλάξει τον κόσμο.
Μοιραστείτε την με τους καλύτερούς σας φίλους!
Δεν υπάρχουν σχόλια για αυτό τον τίτλο.